Aktywny Samorząd -podsumowanie 2023

Aktywny Samorząd -podsumowanie 2023

Logo PFRONLogo Powiatu RzeszowskiegoLogo Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie

 

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie zaprasza osoby niepełnosprawne z terenu powiatu rzeszowskiego do ubiegania się o dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach pilotażowego programu PFRON – Aktywny Samorząd.

 

Informacje dotyczące realizacji programu w 2024 roku można uzyskać w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie ul. Batorego 9, 35-005 Rzeszów, pod numerem telefonu:  519585427  lub  573132605, a także na stronie internetowej www.pcpr.powiat.rzeszow.pl

PODSUMOWANIE 2023 ROKU

Ogółem z dofinansowań skorzystało 102 osoby niepełnosprawne, z czego w ramach Modułu I – 43 osoby, a z Modułu II – 59 osób.

Dofinansowania w zakresie Modułu I przyznawane były na pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu, uzyskania prawa jazdy, dofinansowanie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania, pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego oraz skutera o napędzie elektrycznym, pomoc w utrzymania sprawności technicznej posiadanych wózków inwalidzkich o napędzie elektrycznym, specjalistyczne protezy oraz pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej. Dofinansowania  w zakresie Modułu II przyznawane były na pokrycie kosztów czesnego oraz dodatki na pokrycie kosztów kształcenia jako pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.