DPS w Kąkolówce

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W KĄKOLÓWCE

Nazwa statutowa: Dom Spokojnej Starości im. Św. Jana z Dukli

Adres: Kąkolówka 468, 36-030 Błażowa

Podmiot prowadzący: Caritas Archidiecezji Przemyskiej

Typ Domu: dla osób w podeszłym wieku oraz osób niepełnosprawnych fizycznie

Liczba miejsc: 38/20

Dyrektor: Dorota Anna Chlebek

Dom został powołany przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej w 2000 roku. Powstał z myślą o osobach w podeszłym wieku.

W DPS prowadzona jest rehabilitacja z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego, psychoterapia oraz terapia zajęciowa.

W Domu Pomocy Społecznej w Kąkolówce organizowane są imprezy i spotkania okolicznościowe w związku ze świętami (m in. Bożym Narodzeniem, Wielkanocą, Andrzejkami, Św. Zmarłych ect.). Mieszkańcy pod kierownictwem instruktora przygotowują występy, goszczą młodzież z pobliskich szkół, organizują ogniska i wieczorki dla zaproszonych gości (z Koła Gospodyń Wiejskich i Klubu Emerytów i Rencistów w Błażowej) oraz z mieszkańcami zaprzyjaźnionych domów pomocy. Dom zapewnia bogatą ofertę zajęć kulturalno – oświatowych takich jak: zabawy taneczne, wycieczki krajoznawcze, pielgrzymki do pobliskich sanktuariów, piknik-grill, kuligi.

W placówce zostały zlikwidowane wszystkie bariery architektoniczne, jest to Dom o wysokim standardzie usług dla osób w podeszłym wieku i niepełnosprawnych fizycznie. Mieszkańcy mieszkają w 1 i 3 osobowych pokojach, mogą korzystać z nowoczesnej sali do rehabilitacji, terapii, kaplicy oraz spędzać wolny czas w ogrodzie.