REAGUJ NA PRZEMOC WOBEC DZIECI

Wiesz lub podejrzewasz, że dziecko doświadcza w rodzinie przemocy fizycznej lub psychicznej Słyszysz dziecięcy płacz i krzyki,  Widzisz przemoc wobec dziecka ze strony rodzica lub opiekuna na ulicy lub w sklepie Dziecko jest szarpane, wyzywane, poniżane, bite.

Co robić? Jakie podjąć kroki?

W naszym społeczeństwie ciągle jest wiele obaw związanych z reagowaniem w sytuacjach, gdy dziecko doświadcza przemocy ze strony rodziców lub opiekunów. Brak reakcji często wynika z przeświadczenia, że nie powinniśmy się wtrącać w prywatne sprawy rodziny. TO NIEPRAWDA. Reagowanie na przemoc wobec dzieci to nasz społeczny obowiązek. Dzieci same nie potrafią się obronić. To rolą osób dorosłych jest ochrona dzieci.

Gdy jesteś świadkiem przemocy – REAGUJ Twoja reakcja może uratować życie dziecka!

Dowiedz się jak: www.REAGUJ.fdds.pl