,,Sprzęt pomaga” - bezpłatna wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego

W ramach projektu ,,Sprzęt pomaga” zostały utworzone trzy nowe wypożyczalnie sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego w Tyczynie, Ropczycach i Cmolasie. Została również doposażona istniejąca wypożyczalnia sprzętu w Rzeszowie.

Asortyment, którym dysponują wypożyczalnie jest bardzo szeroki tak, aby móc zaspokoić potrzeby osób z różnymi schorzeniami, dysfunkcjami czy niepełnosprawnościami. Są to m. in. łóżka elektryczne, materace przeciwodleżynowe, wózki inwalidzkie, kule, laski, chodziki, podnośniki, pionizatory, koncentratory tlenu, inhalatory, lampy, ciśnieniomierze, ortezy oraz sprzęt do rehabilitacji ruchowej m. in. piłki, rowerki, steppery, wioślarze i in.

ADRESY WYPOŻYCZALNI

Wypożyczalnia główna:

Rzeszów

1. Jana Styki 21
    Telefon: 693-829-445

Wypożyczalnia w Tyczynie, powiat rzeszowski

Tyczyn

1. Świętego Krzyża 12
    36-020 Tyczyn
    Telefon: 665-522-565

Wypożyczalnia w Ropczycach, powiat ropczycko-sędziszowski

Ropczyce

1. Adama Mickiewicza 59
    39-100 Ropczyce
    Telefon: 502-180-375

Wypożyczalnia w Cmolasie, powiat kolbuszowski

Cmolas

36-105 Cmolas 273
Telefon: 177-100-147

Szczegóły dotyczące procedury skorzystania z usług wypożyczalni oraz informacje o projekcie znajdują się tutaj.