Zaproszenie na spotkania Grupy Wsparcia „Orchidea”

Zaproszenie na spotkania Grupy Wsparcia „Orchidea”

Problemy zdarzają się w życiu każdego. W większości radzimy sobie z nimi samodzielnie lub szukamy pomocy u rodziny lub przyjaciół. Czasem to jednak nie wystarcza. Szukamy wtedy innych form pomocy. Jedną z nich jest właśnie grupa wsparcia. Jest to grono osób skupionych wokół wspólnego problemu np. uzależnienia, choroby czy przemocy. Głównym celem spotkań jest  wzajemne wsparcie emocjonalne, oraz pomoc w pokonywaniu problemów. Podczas spotkań uczestnicy mogą nie tylko wymienić się doświadczeniami i uzyskać nowe informacje, ale także otrzymać zrozumienie i akceptację. Udział w grupie wsparcia jest też dodatkowo świetną okazją do poznania nowych osób i nawiązania nowych relacji, a nawet przyjaźni[1].

            Przy Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Górnie działa grupa wsparcia „Orchidea”. Spotkania organizowane są systematycznie raz w miesiącu. Grupa ta jest skierowania do kobiet z terenu Powiatu Rzeszowskiego, które w swoim życiu doznały jakiejkolwiek formy przemocy ze strony najbliższych oraz tych, które potrzebują wsparcia w prawidłowym budowaniu swojego życia rodzinnego. Spotkania prowadzone są przez pracowników OIK, jak również przez zaproszonych specjalistów, uwzględniając potrzeby zgłaszane przez uczestniczki. Do tej pory spotkania prowadził m.in. mediator, lekarz, psycholog, ksiądz, rehabilitant, kosmetyczka, fryzjerka i wiele innych. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Dodatkowym udogodnieniem dla uczestniczek, które nie mają z kim zostawić dzieci, jest możliwość zabrania ich ze sobą. Podczas spotkania dzieci będą pod opieką pracownika Ośrodka i spędzą czas w świetlicy przygotowanej pod ich potrzeby.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z pracownikami Ośrodka w Górnie pod numerem: 518-736-839.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

Joanna Kiszka

 Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Górnie

 

[1] M. Wołowska-Ciaś „Grupa wsparcia – jak działa?”, http://zwierciadlo.pl/psychologia/rozwoj/grupa-wsparcia-jak dziala, 2014