Komunikat w sprawie organizacji bezpośredniej obsługi klientów w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie

Komunikat w sprawie organizacji bezpośredniej obsługi klientów  w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie

1. Bezpośrednia obsługa klientów w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie jest prowadzona w pełnym zakresie przy stanowiskach obsługi w wyznaczonych pokojach i miejscach.
  2. Przy jednym stanowisku obsługi może przebywać w tym samym czasie jeden klient,
    z wyłączeniem osób z realizujących zadania w zakresie obsługi klientów, nie dotyczy to:
  1. dziecka do ukończenia 13-go roku życia;
  2. osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osoby, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie;
  3. c) osoby o ograniczonej możliwości prowadzenia własnych spraw w urzędzie;
  4. osoby wymagającej pomocy tłumacza;

1. Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie mają obowiązek zasłaniania ust i nosa w czasie obsługi klientów.
  2. Klienci po wejściu do urzędu mają obowiązek zakrywania ust i nosa,
  3. Zaleca się klientom dezynfekcję rąk płynem do dezynfekcji.

4. Osoby oczekujące korzystają z wyznaczonych w korytarzu lub poczekalni oraz mają obowiązek zachować odstęp min. 2 m.
  5. Załatwianie spraw urzędowych następować będzie również w następujących formach:
  1. pisemnej – za pośrednictwem poczty tradycyjnej,
  2. elektronicznej – za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, tj. e-Puap,
  3. telefonicznej i e-mailowej – jeśli procedury załatwiania spraw nie przewidują dopełnienia określonych formalności.

• Wnioski i inne pisma mogą być składane bezpośrednio w Kancelarii lub do skrzynki znajdującej się w holu budynku.
  • Celem ułatwienia korzystania z usług naszej instytucji podajemy dane teleadresowe:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie

pcpr@powiat.rzeszow.pl

tel. 17 859-48-23

Zespół telefon Adres poczty elektronicznej

17/859-48-23 w. 1

519-585-857

pcpr@powiat.rzeszow.pl

Zespół ds. rodzinnej pieczy zastępczej

– organizator pieczy

519-585-391

519-585-757