Ruszyły zajęcia profilaktyczno-edukacyjne w Szkołach Podstawowych Powiatu Rzeszowskiego

Proponowane tematy zajęć:

1. Przemoc i agresja w szkole – jak sobie z nią radzić, sposoby rozwiązywania konfliktów.
  2. Zjawisko przemocy – ogólna charakterystyka zjawiska, formy pomocy ofiarom przemocy.
  3. Tolerancja – różnorodność jako wartość.
  4. Asertywność – sposoby komunikacji w grupie.
  5. Alkohol i nikotyna – niebezpieczne używki.
  6. Media i przemoc.
  7. Narkotyki, dopalacze – uzależnienie jako choroba.
  8. Cyberprzemoc.

Wszystkie zajęcia w szkołach realizowane są przez pracowników Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Górnie w tym psychologa. W roku kalendarzowym 2017 poszerzono również ofertę o zagadnienia z zakresu psychologii – emocje, komunikacja, stres. Istnieje także możliwość przeprowadzenia zajęć na zaproponowane przez szkołę tematy po wcześniejszym uzgodnieniu.

W przypadku zainteresowania powyższymi tematami lub propozycją własnych zagadnień prosimy o kontakt pod nr 518 736 839, w celu ustalenia szczegółów.

W zależności od wybranej przez szkołę tematyki przedstawiamy uczniom filmy oraz prezentacje multimedialne.

Zajęcia prowadzone są bezpłatnie.

Zapraszamy do współpracy.

Ośrodek Interwencji Kryzysowej