Święto rodzin zastępczych – Dzień Rodzicielstwa Zastępczego w Powiecie Rzeszowskim

Dzień ten był jednocześnie okazją do uhonorowania codziennej pracy i ofiarności wszystkich rodziców zastępczych.  Zgromadzonym w PCPR w Rzeszowie rodzinom, serdeczne życzenia oraz podziękowania za ofiarowaną dzieciom miłość, troskę i codzienne wychowanie, składał obecny podczas uroczystości Wicestarosta p. Marek Sitarz. Wraz z Dyrektor PCPR – p. Agnieszką Gabrowską, p. Wicestarosta wręczał wszystkim rodzicom zastępczym pisemne podziękowania oraz ręcznie wykonane z piernika serca symbolizujące rodzicielską miłość i więzi. Podarunki zostały przygotowane przez rodzinę zastępczą prowadząca również cukiernie „Kalinka” w Błażowej. W trakcie trwających kilka godzin spotkań pracownicy PCPR w Rzeszowie dyżurowali w zorganizowanym dla potrzeb wszystkich zainteresowanych osób Punkcie Informacyjnym.  Uczestnicy spotkania skorzystali z wielu atrakcji dla dzieci  i dorosłych m.in. gier i zabaw rodzinnych oraz meczu piłki nożnej w kulach sferycznych. Dla rodzin zastępczych, prowadzących rodzinny dom dziecka oraz dzieci zaplanowano ciepły posiłek, pieczoną kiełbaskę i karkówkę, napoje oraz słodkości. Za udział w konkursach, zabawach i grach dzieci otrzymały od organizatorów liczne nagrody.

Dziękujemy wszystkim rodzinom zastępczym i rodzinnemu domu dziecka oraz dzieciom z terenu powiatu rzeszowskiego za udział w spotkaniu.