W niecodziennych okolicznościach

W niecodziennych okolicznościach

We wschodniej części województwa podkarpackiego, a na zachód od Przemyśla znajduje się renesansowy zamek magnacki. Zamek w Krasiczynie zbudowany na kształcie czworoboku z wewnętrznym dziedzińcem i czterema basztami jest przykładem piękna architektury końca XVI wieku. Wewnętrzne mury niemalże w całości pokryte są zdobieniami. Dodatkowym atutem Zamku jest rozległy park. Przez wieki Zamek zmieniał się. Wiele zmian wymusiły zniszczenia dokonane podczas najazdów zamku, a inne były wynikiem upodobań kolejnych właścicieli.

Kierując się na północny-wschód od Przemyśla docieramy do malowniczego Arboretum w Bolestraszycach. Rozległy obszar Arboretum obejmuje park i dwór, a także fort dawnej Twierdzy Przemyśl. Stare majestatyczne drzewa przeplatają się z nową nasadą. Spacerując rozległymi alejkami podziwiać można urodę znajdujących się w Arboretum roślin, zarówno rodzimych jaki i obcego pochodzenia.

Uczestnicy sierpniowego spotkania wzięli udział we wspólnym zwiedzaniu Zamku w Krasiczynie i Arboretum w Bolestraszycach. Całość zwieńczyło wspólne spędzanie czasu przy ognisku i pieczeniu kiełbasy.

 Wejście na teren Zespołu Zamkowo-Parkowego w Krasiczynie  Dziedziniec Zamku w Krasiczynie

Działo przed wejściem na dziedziniec Zamku w Krasiczynie

Wejście do Arboretum w Bolestraszycach   Ognisko i pieczenie kiełbasy w Arboretum w Bolestraszycach

Dzięki uprzejmości w/w instytucji rodziny zastępcze mogły skorzystać z dostępnych tam atrakcji nieodpłatnie lub za symboliczną opłatą.

Dojazd do obu miejsc umożliwiła, całkowicie nieodpłatnie, firma transportowa MARCEL.

 Autokar firmy przewozowej MARCEL

Dodatkową pomoc rodziny zastępcze otrzymały ze strony osób i firm, które przekazały na ich rzecz: pieczywo, słodkie bułki i napoje, a także firmy ubezpieczeniowej, która objęła wszystkich uczestników spotkania dodatkowym ubezpieczeniem.

Taka forma spotkania była okazją do rozmów, rozważań, wymiany doświadczeń, wspólnego spędzania czasu dzieci i dorosłych. Dorośli we własnym gronie oraz korzystając ze wsparcia uczestniczących w wyjeździe pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie – Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej mieli możliwość doświadczenia wspólnych relacji i wzajemnego wsparcia w warunkach dających sposobność do nieco większej intymności i rozluźnienia.

Zorganizowane przez PCPR w Rzeszowie spotkanie rodziców zastępczych wraz z dziećmi wspierali:

Wszystkim darczyńcom, bez pomocy których, nie byłoby możliwe to spotkanie przekazujemy serdeczne podziękowania.