Nabory wniosków ze środków PFRON

Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie dysponuje środkami finansowymi z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej oraz zatrudniania osób z niepełnosprawnością.

W ramach tych środków prowadzone są nabory wniosków na następujące formy wsparcia:

1. Dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej, rolniczej lub wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej dla osób z niepełnosprawnością.

Dotację mogą otrzymać osoby zameldowane na terenie powiatu ziemskiego rzeszowskiego z orzeczonym stopniem niepełnosprawności zarejestrowane
w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rzeszowie jako osoby bezrobotne lub poszukujące pracy niepozostające w zatrudnieniu.

1. Refundacja kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej.

O przyznanie zwrotu kosztów może ubiegać się pracodawca, który:
  • tworzy miejsce pracy dla osoby niepełnosprawnej zamieszkałej na terenie powiatu ziemskiego rzeszowskiego,
  • zobowiąże się do zatrudnienia osoby niepełnosprawnej zamieszkałej na terenie powiatu ziemskiego przez okres co najmniej 36 miesięcy, w pełnym wymiarze czasu pracy,
  • prowadzi działalność co najmniej 12 miesięcy kalendarzowych,
  • nie znajduje się w trudnej sytuacji ekonomicznej,
  • w stosunku do którego nie toczy się postępowanie upadłościowe i nie został zgłoszony wniosek o jego likwidację.
  1. Staże dla osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności zarejestrowanych
    w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rzeszowie jako poszukujący pracy, nie pozostających
    w zatrudnieniu.

Szczegółowe informacje na temat zasad wnioskowania oraz wysokości udzielanego wsparcia dostępne są pod nr tel.: 17 25 00 222 lub siedzibie Urzędu: Centrum Aktywizacji Zawodowej, al. Batalionów Chłopskich 7 w Rzeszowie, pokój 9 w godzinach pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie.